Materiały budowlane

Do materiałów, które wciąż utrzymują swoje ceny należą przede wszystkim dachówki, ze względu na ich zapotrzebowanie przez nakaz wymiany dachów z azbestowych, co powoduje ciągły popyt na dachówkę.

Podobnymi materiałami, których ceny są stabilne i nie wykazują możliwości spadku to materiały do ocielenia budynków. Ich producenci nie przewidują wzrostu cen, lecz i nie obiecują obniżenia raczej te materiały pozostaną w sytuacji stabilnej. Oczywiście w kwestii ich wzrostu przed okresem zimowym nic się nie zmieniło. Zwykle o ociepleniu budynku myślimy w okresie zbliżającej się zimy, kiedy to koszty ocieplenia mogą być i tak oszczędnością w porównaniu z ogrzewaniem domu.

Proponowane wprowadzenie w najbliższym czasie świadectwo energetycznych również spowoduje większe zapotrzebowanie na materiały ocieplenia a tym samym z pewnością nie obniży ich cen, a wręcz przeciwnie. Decydując się na budowę domu najlepiej od razu zdecydować się na ocieplenie domu, gdyż z czasem koszty te będą tylko wyższe, a taka oszczędność doprowadzi do zwiększenia kosztów ogrzewania domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.