Gotowe projekty domów - czyli projekty, które możemy mieć od zaraz.

Jeśli nareszcie udało ci się zgromadzić środki na budowę własnego, wymarzonego domu, zwykle chciałbyś, by udało się go wybudować w jak najkrótszym czasie, tak byś jak szybciej mógł tam zamieszkać. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydają się gotowe projekty domów. Wybierając któryś z nich nie musisz rezerwować czasu, którego architekt potrzebowałby na wykonanie projektu, a który w znacznym stopniu opóźniłby twoją budowę. Musisz tylko wybrać projekt, który będzie odpowiadał twoim potrzebom i upodobaniom. I tu zazwyczaj pojawia się problem.

Gotowe projekty domów dostępne są dziś w bardzo szerokim wyborze. Każde biuro projektowe ma własny katalog, najczęściej kilkusetstronnicowy, w którym umieszcza projekty domów wykonane przez swoich pracowników. Tak duży wybór to z jednej strony błogosławieństwo - będziesz mógł wybrać dom, skrojony na miarę twoich potrzeb, tak jak w przypadku projektów wykonywanych na indywidualne zamówienie, a jednocześnie przekleństwo.

Przejrzenie kilku tysięcy projektów to spore wyzwanie. Najlepiej zarezerwować sobie na to kilka wieczorów i systematycznie, strona po stronie przeglądać kolejne katalogi, zaznaczając w nich projekty domów, które się nam podobają. Spośród kilku, czy kilkunastu, które wybierzemy, musimy następnie zdecydować się na jeden, ten najbardziej wymarzony - nasz własny dom. Taki wybór tylko z pozoru wydaje się prosty, w rzeczywistości będziemy musieli poświęcić na niego wiele godzin, dlatego najlepiej zabrać się za przeglądanie katalogów odpowiednio wcześnie, tak by niepotrzebnie nie opóźniać budowy.