Rolety zewnętrzne pomogą nam zmniejszyć straty ciepła

W budownictwie powstają kolejne elementy, które są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Przykładem są choćby rolety zewnętrzne, które mają te samy zalety co zwykłe rolety (wewnętrzne), a do tego stanowią czynnik bezpieczeństwa i pomagają oszczędzać energię cieplną, która przenika przez szyby (eksperci wyliczyli, że rolety zewnętrzne mogą zatrzymać nawet 40 proc. ciepła, więc naprawdę warto zastanowić się nad ich zakupem, choćby właśnie z tego względu).

Rolety zewnętrzne produkuje się z aluminium. Mimo prezentują się one solidnie i w rzeczywistości jest to trwały i pewny w działaniu produkt. Oprócz tego rolety zewnętrze stanowią bardzo estetyczną ozdobę budynku, która może znakomicie komponować się z dachem czy elewacją (wysoka jakość wykonania jest efektem nanoszenia grubej warstwy lakieru w dowolnym kolorze).

Ozdoba ta ma również bardzo praktyczne zastosowanie - chroni przed słońcem nie tylko domowników czy użytkowników biura, kancelarii, agencji, przychodni, lecz także przedmioty znajdujące się wewnątrz, a wrażliwe na promieniowanie.

Wygodne opuszczanie i podnoszenie pancerza umożliwia bezstopniowa konstrukcja, która chroni przed słońcem i zarazem podnosi komfort mieszkalny, odgradzając domowników od wzroku sąsiadów i przechodniów.

Rolety zewnętrzne znalazły zastosowanie w budownictwie pasywnym. Budynek ogrzewany w takiej technologii ma sporą powierzchnię szklaną (okienną), dzięki czemu w dzień nagrzewa się dzięki promieniom. Jednak w nocy tak duża powierzchnia jest przyczyną strat tego ciepła, a rolety zewnętrze ograniczają jego przenikanie przez szyby nawet o 40 proc.!